10. Fit

No dobra, to jest to, na co czekałaś. Po wielu stronach poświęconych na mało istotne sprawy takie jak rodzina, praca i relacje międzyludzkie doszłyśmy wreszcie do tego, co jest najważniejsze dla każdej kobiety, czyli również ciebie. A także dla wszystkich ludzi, którzy na ciebie patrzą - w domu, szkole, pracy i przestrzeni publicznej.

Chodzi oczywiście o twoje ciało. Na początek mała anegdota. W styczniu 2019 roku Ewa Chodakowska opublikowała na swoim Instagramie zdjęcie, na którym podnosi koszulkę i pokazuje superpłaski, umięśniony, opalony brzuch. W opisie informuje, że "takiego sadełka to Wasza trenerka jeszcze nie miała" i pisze o sobie per "świnka Choda". Tak! Właśnie do tego stopnia potrafimy sobie same dowalić. Bo jeśli Chodakowska jest świnką, to aż strach szukać zoologicznego porównania dla całej reszty kobiet. Tak idealnych mięśni prostych, skośnych i piramidowych jak jej większość z nas nigdy nawet nie dotknie, a już na pewno nie wyrzeźbi ich u siebie.

Ale z drugiej strony nie ma co nad tym przesadnie desperować. Bo uwaga: WCALE NIE MUSIMY. Bycie chudą i wysportowaną nie jest naszym obowiązkiem wobec nikogo, nawet samej siebie. Możemy sobie nosić nasz tłuszcz na udach do woli i z dumą. I kiedy człowiek nareszcie to sobie uświadomi, to od razu jakoś lżej się oddycha -trochę z powodu psychicznej ulgi, a głównie dlatego, że już nie trzeba wciągać brzucha.

Jeśli dzięki akapitowi powyżej właśnie przeżyłaś objawienie życia, wyrzucasz adidasy i idziesz do sklepu po największą czekoladę, z czystym sumieniem przejdź do kolejnej części tej książki. Jeśli jednak aż tak cię nie trafiło, to zostań, bo ten rozdział jest właśnie dla takich jak ty.

Przewiną się tu nazwiska doktora Dukana, Anny Lewandowskiej i Cindy Crawford. Dowiesz się wszystkiego o dietach, razem ustalimy, jaki sport najlepiej pasuje do twojego charakteru i pochylimy się nad twoją figurą sprzed dziesięciu lat. To ta część poradnika raz na zawsze objaśni ci świat, gdzie wszyscy mają sprawne mięśnie ramion, bardzo chude kostki wystające z dużych adidasów, a także czas na to, żeby rano gotować owsiankę tak, jak chce tego apka Healthy Plan by Ann.

Wysłuchaj tego rozdziału, a zobaczysz, że też zrzucisz tę bawełnianą koszulkę i tak jak dziewczyny z Instagrama zaczniesz ćwiczyć w samym staniku sportowym.

Wysłuchaj tego rozdziału, a będziesz zdrowa, zgrabna, opalona i będziesz ważyć 55 kilogramów.

Wysłuchaj tego rozdziału. Lekarze go nienawidzą.

10. Fit

0:00 0:00